Uniwersjada w Chinach

Wczoraj odbyla sie ceremonia otwarcia 26 letniej Uniwersjady w Shenzhen.

Jesli ktos mial mozliwosc ogladania w Telewizji choc urywki z tego wydarzenia, z pewnoscia byl zachwycony. Wypełniony do ostatniego miejsca Stadium of the Shenzhen Bay Sports Center, wspaniała atmosfera oraz niezwykle efektowny spektakl przygotowany przez gospodarzy – tak wyglądała w TV ceremonia otwarcia akademickich mistrzostw świata za jakie uchodzi uniwersjada. Z naszej strony było trochę mniej przyjemnie – w tym roku aby nieco skrocic cala ceremonię, część artystyczna byla powiazana z przejsciem wszystkich 152 reprezentacji, co wiazalo sie z dosc dlugim oczekiwaniem przed stadionem w strasznym zaduchu i niestety ominela nas wiekszosc pokazow. Finał ceremonii natomiast przebil wszelkie oczekiwania – totalna soda!! Znicz zapalił Mistrz olimpijski z Aten (2004) w biegu na 110 m przez płotki, zdobywca trzech medali mistrzostw świata w towarzystwie zawodników reprezentujących pozostałe kontynenty.
Nasz reprezentacja liczy 150 osob, w tym 12 żeglarzy:

Zuzanna Gładysz Laser
Anna Weinzieher Laser
Patryk Piasecki Laser
Wojciech Zemke Laser

Maja Dziarnowska RS:X
Gosia Białecka RS:X
Michał Majewski RS:X
Łukasz Grodzicki RS:X

Agnieszka Skrzypulec 470
Judyta Mrózek Gliszczynska 470

oraz trenerzy Cezariusz Piórczyk i Bartek Szotyński.

Akwen na którym będziemy sie scigac jest oddalony od wioski o ok. 1h drogi autobusem. Jutro pojedziemy tam pierwszy raz odebrac sprzet i zejsc na pierwszy trening.

Aklimatyzacja idzie bardzo opornie – okropna wilgoc, 30 stopni i 6-godzinna zmiana strefy czasowej – to wszystko powoduje wieczne zmęczenie ale staramy sie jakos wypelniac sobie czas (shopping, rower, basen, long), ażeby nie spać w ciągu dnia.

Ciekawostka: w Chinach jest totalnie zablokowany facebook i youtube – takze czeka mnie niespodziewany 15-dniowy odwyk:)

16 sierpnia zaczynaja sie pierwsze wyscigi! Trzymajcie kciuki!
Pozdrawiam!!

wiecej zdjeć na:
gosiabialecka.com
polecam tez stronę Uniwersjady:
Universiade2011

Skomentuj

Komentarze

Dodaj komentarz

Adres elektroniczny nie będzie publicznie widoczny.

*

*